Jak sprawnie sprzedać udziały w nieruchomości?

Nieruchomość przekazana w darowiźnie lub spadku często posiada więcej niż jednego następcę do prawa własności. Jeżeli kilku współwłaścicieli dobrze rozporządzi majątkiem, to może taką nieruchomość wspólnie sprzedać i podzielić się gotówką. Jednakże spory we współwłasności są zjawiskiem, praktycznie, nagminnym. W związku z tym warto postawić pytanie o możliwość sprzedaży udziału w nieruchomości.

Jest to jak najbardziej możliwe i nie ma prawnych zastrzeżeń, by sprzedaż udziału w nieruchomości bez zgody współwłaściciela nie nastąpiła. W tym celu można skontaktować się z firmą http://axnieruchomosci.pl/, która chętnie i bez problemu kupi każdy udział w mieszkaniu lub domu. Korzystając z tej oferty można uzyskać pomoc i poradę, jak wybrnąć z trudnej sytuacji i szybko odzyskać równowartość udziału w gotówce.

Jak znaleźć chętnego na udział w nieruchomości?

Artykuł 198 kodeksu cywilnego jasno określa, że każdy współwłaściciel może dysponować swoim udziałem według własnej woli. W związku z tym sprzedaż udziału w nieruchomości bez zgody właściciela jest możliwa. Niemożliwe jest za to wynajęcie nieruchomości lub rozdysponowanie według własnych potrzeb całością. To oznacza, że lepiej jest sprzedać udział niż borykać się z ciągłymi konfliktami z pozostałymi współwłaścicielami.

Sprzedaż udziałów w nieruchomości nie jest jednak łatwa. Oferta taka nie wzbudza zbyt wielkiego zainteresowania wśród nabywców z ogłoszeń. Nikt nie chce być właścicielem ułamkowej części mieszkania i borykać się z takimi samymi problemami, jak aktualny udziałowiec. Sprzedaż udziału w nieruchomości poprzez ogłoszenie jest najmniej skuteczna.

Istnieje możliwość prawna, że udziały wszystkich współwłaścicieli może kupić jeden nabywca. Zastanowić się w związku z tym warto, czy nie przekonać współwłaścicieli do całościowej sprzedaży udziałów w nieruchomości firmie oferującej usługę skupu udziałów w nieruchomości. Zazwyczaj nie jest to takie trudne, gdyż każdy woli gotówkę, niż kawałek wydzielonej lub niewydzielonej powierzchni w mieszkaniu.

Biuro nieruchomości – pomoże przy sprzedaży udziałów w mieszkaniu, czy nie?

Agencje nieruchomości niezwykle rzadko zajmują się pośredniczeniem w sprzedaży udziałów w nieruchomości z tych samych powodów, co powyżej. Znalezienie chętnego nabywcę jest dość skomplikowane, a większość inwestorów woli całą nieruchomość, niż jej część. W tej kwestii nie należy liczyć na szybkie efekty. Sprzedaż udziału w nieruchomości, gdy wokół brak chętnych powoduje zniechęcenie, a dysponowanie wspólną własnością z czasem staje się coraz trudniejsze. 

Rozwiązaniem może być zniesienie współwłasności i sądowe potwierdzenie jednoosobowego prawa do własności w mieszkaniu. Umożliwia dysponowanie jednej osobie mieszkaniem, ale za cenę spłaty pozostałych udziałowców. To wiąże się z długim procesem sądowym i kosztami. Jeśli pozostali udziałowcy mają obiekcje i żądają wysokiej rekompensaty za udziały, może się okazać, że koszty plus poświęcony czas nie zwrócą się. Niemniej osiągnięcie tego celu pozwala na sprzedaż całego lokalu, a korzystając ze specjalnej oferty skupu mieszkań można odzyskać pieniądze i cieszyć się zyskiem.

Sprzedaż udziału w nieruchomości, – kto pomoże?

Najbardziej opłacalną formą jest sprzedaż udziałów w nieruchomości do skupu nieruchomości. Korzyści płynące z tego rozwiązania są nieocenione. Przede wszystkim jest to szybkość i wysoka sprawność w przeprowadzeniu procesu sprzedaży. Wystarczy sięgnąć po formularz kontaktowy i chwilę potem procedura sprzedaży się rozpocznie.

Profesjonalny skup nieruchomości zapewnia pomoc przy załatwianiu wszystkich formalności, niezależnie czy chodzi o udział w mieszkaniu, czy też chęć pozbycia się nieruchomości z problemami innego rodzaju. 

Szukając nabywcy na ułamkową część lokalu mieszkalnego warto wiedzieć, kto może natychmiast wypłacić gotówkę w zamian za sprzedaż udziału w nieruchomości. Skup udziałów w nieruchomości to usługa gwarantująca wypłatę środków natychmiast po podpisaniu aktu notarialnego.

Wygoda i szybkość tego przedsięwzięcia opiera się na technologii zdalnej i odbywa się głównie w formie online. Sprzedaż udziałów w nieruchomości nie musi być problematycznym zagadnieniem. Nie trzeba daleko szukać, można wejść na naszą stronę http://axnieruchomosci.pl/ i w ciągu kilku dni uwolnić się z kłopotliwego położenia.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie