Sprzedaż mieszkania, czyli jak szybko wyjść ze spirali długów?

W życiu zdarzają się nieprzewidziane okoliczności powodujące, że zaciągnięte zobowiązania stają się zbyt trudne do spłacenia. Kredyty, chwilówki, niespłacone raty nawarstwiają się tworząc spiralę długów. Posiadając nieruchomość można wykorzystać ją w każdej chwili do realizacji nagłych potrzeb finansowych. 

Wartość mieszkania nie tylko zaspakaja roszczenia wierzycieli, ale również staje się furtką i odskocznią do zapoczątkowania życia z czystą kartą. Wykorzystując rozwiązanie, jakim jest skup nieruchomości prowadzony przez profesjonalistów można szybko uzyskać pomoc w upłynnieniu tego wyjątkowego środka trwałego.

Korzyści z szybkiej sprzedaży mieszkania

Sprzedaż mieszkania zadłużonego jest ostatecznym rozwiązaniem, by zyskać możliwość zaspokojenia innych długów i zatrzymać część gotówki. To wydawać się może dość brutalne, lecz z całą pewnością uświadomić sobie trzeba, że bank lub inny wierzyciel w końcu i tak sięgnie po mieszkanie. W tej sytuacji można oczywiście zamieścić ogłoszenie w mediach lub zwrócić się do biur nieruchomości, lecz jest ryzyko, że w szybkim czasie nie znajdzie się chętny kupiec. Wykorzystać warto w tej sytuacji fachową pomoc przy szybkim odblokowaniu środków pieniężnych ulokowanych w mieszkaniu.

Jeśli jednak mieszkanie jest już zajęte przez komornika i stanowi podstawowy element zadłużenia właściciela, również można w sposób dość prosty skorzystać ze skupu mieszkań zadłużonych i dokonując szybkiej i sprawnej sprzedaży uciąć węzeł długów. Pamiętać warto, że sprzedane nawet poniżej wartości rynkowej mieszkanie i tak bardziej będzie opłacalne, niż w sytuacji licytacji komorniczej.

Specjaliści od skupu mieszkań

Balansując między całkowitą utratą wiarygodności finansowej, a zajęciem mieszkania przez komornika można wykorzystać profesjonalną firmę, która pomoże w załatwieniu większości spraw formalnych. Skup nieruchomości za gotówkę realizowany jest tempie błyskawicznym. Wystarczy przygotować odpowiednią dokumentację potwierdzającą własność mieszkania, a firma zajmie się błyskawiczną wyceną nieruchomości, przygotowaniem niezbędnych dokumentów oraz umówieniem wizyty u notariusza.

Wybór odpowiedniej firmy zajmującej się skupem mieszkań za gotówkę powinien być uwarunkowany kilkoma czynnikami:

 • szybka sprzedaż mieszkania nie powinna zająć więcej niż kilka dni;
 • biuro profesjonalnie powinno wesprzeć sprzedającego na wszystkich etapach kompletowania dokumentacji;
 • wycena on-line za pomocą odpowiedniego formularza jest dodatkowym atutem usprawniającym cały proces sprzedaży;
 • taka firma ma wieloletnie doświadczenie w swojej działalności oraz dysponuje szeroką wiedzą, którą w łatwy i przystępny sposób przedstawia klientowi;
 • oferuje skup domów, działek i innych nieruchomości, więc cokolwiek jest w posiadaniu klienta może być błyskawicznie spożytkowane.

Dobrym przykładem w tej materii jest nasza firma: http://axnieruchomosci.pl/, która sprawnie i profesjonalnie podchodzi do tematu, a cały proces przebiega w większości za pomocą strony internetowej, co upraszcza wszystkie procedury.

Jakie dokumenty i warunki obowiązuję przy skupie nieruchomości?

Zacząć proces sprzedaży należy od przedstawienia stanu prawnego nieruchomości. Przygotować należy odpis księgi wieczystej oraz podać maksymalną ilość informacji dotyczących stanu faktycznego, który może być nieco inny niż prawny.

Jeśli nieruchomość nie jest zadłużona należy przedstawić odpowiednie zaświadczenia o uregulowanych opłatach. W przypadku zadłużonego mieszkania ważne jest jasne sprecyzowanie i przedstawienie zaświadczenia o stanie zaległości.

Takie działania przyspieszą proces sprzedaży, jak również pozwolą uniknąć wielu nieporozumień i komplikacji. Skup nieruchomości z problemami wiąże się z większą ilością formalności, sporym kosztem i stresem. Można tego uniknąć pozwalając firmie AxNieruchomości na sprawne i błyskawiczne przeprowadzenie wszystkich procedur.

Inne pomysły na wykorzystanie mieszkania

Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie działki lub nieużytkowanego domu pod miastem. Nie zawsze jest to atrakcyjna dewelopersko okolica, a dom może być w złym stanie technicznym. Szybkie odzyskanie dodatkowych funduszy daje same korzyści. Dłużnik może spłacić roszczenia wierzycieli, ocalić przed komornikiem mieszkanie, jak również pozbyć się kłopotu generującego koszty, takie jak podatek gruntowy czy od nieruchomości, a także koszty utrzymania lub remontu starego domu.

W sytuacji, kiedy mieszkanie lub dom ma więcej niż jednego właściciela można skorzystać z opcji skupu udziałów w nieruchomości. Jest to możliwe, wymaga jedynie odpowiedniej analizy prawnej i wyceny udziałów. Profesjonalna obsługa pomaga ograniczyć do minimum uczestnictwo klienta w załatwianiu spraw oraz gwarantować szybką wypłatę gotówki.

Pozyskanie środków pieniężnych na duże przedsięwzięcie często okazuje się niezwykle trudne. Wszędzie tam, gdzie pieniądze są bardziej potrzebne niż mieszkanie możliwe jest skorzystanie z tradycyjnych prób sprzedaży, jednak jest to proces czasochłonny. Profesjonaliści oferujący skup mieszkań za gotówkę dają gwarancję błyskawicznego odzyskania wolności finansowej.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie