Sprzedaż pensjonatu. Jak szybko można tego dokonać?

Wielu właścicieli hoteli oraz pensjonatów znajduje się w trudnym położeniu. Związane jest to z mniejszą liczbą gości oraz, ogólnie, niezbyt ciekawą sytuacją na rynku nieruchomości. To powoduje, że część z nich nie jest w stanie prosperować. Zamykając firmę właściciel obiektu turystycznego zastanawia się, jak sprzedać hotel lub pensjonat w tak trudnych czasach. Czy tradycyjne metody przez ogłoszenia lub biura nieruchomości pozwolą na szybkie odblokowanie środków finansowych? Czy posiadając hotel na sprzedaż, albo pensjonat, będziemy brnąć w coraz wyższe koszty?

To są pytania, które wielu właścicieli sobie obecnie zadaje. Dobrze, jeśli zamykana działalność nie jest zadłużona, niestety wielu właścicieli pensjonatów na sprzedaż ma obciążenia wymagające szybkiego uregulowania. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie skorzystanie z oferty firmy http://axnieruchomosci.pl/. Nie tylko hotel można tu sprzedać. Posiadając dom, mieszkanie lub działkę również warto skontaktować się z firmą i w sposób prosty i szybki zbyć swoja nieruchomość.

Czy sprzedam pensjonat szybciej współpracując z agencjami nieruchomości?

Agencja nieruchomości jest pośrednikiem w sprzedaży. Oznacza to, że szuka nabywcy i kontaktuje go ze sprzedającym. Pensjonat na sprzedaż powinien zostać „podszykowany”, a jego stan prawny uregulowany. Dobrze jest też wykorzystać rzeczoznawcę do dokładnego określenia wartości nieruchomości. Tym, jak sprzedać pensjonat, zajmuje się pośrednik, jednakże do właściciela należy przygotowanie dokumentacji a także pokrycie wszystkich kosztów związanych ze sprzedażą. Wśród nich jest opłata za wycenę oraz prowizja biura nieruchomości.

To powoduje, że pensjonat na sprzedaż, ewentualnie mały hotel może zostać sprzedany po bardzo niskich kosztach. Jeżeli dodatkowo następuje sprzedaż zadłużonej nieruchomości to można podejrzewać, że zysku z niej raczej nie będzie.

Sprzedam hotel przez ogłoszenie na portalach?

Posiadając mały hotel na sprzedaż, właściciel na własną rękę szuka kupców przez ogłoszenia. W tym przypadku jest to jeszcze mniej skuteczne, niż przy korzystaniu z usług pośrednika. O ile profesjonalna agencja nieruchomości ma wiele kontaktów i może znaleźć kupca nawet w kilka miesięcy, to ogłoszenie prawdopodobnie będzie zalegało na internetowych portalach ogłoszeniowych o wiele dłużej.

Tu koszty utrzymania hotelu na sprzedaż będą tylko rosły. Pokryć trzeba będzie opłaty bieżące, odprowadzić podatek od nieruchomości, to może ciągnąć się bardzo długo. Tym samym mały hotel na sprzedaż szybko zamiast prosperującego biznesu stanie się opustoszałym miejscem generującym straty.

Jaka, w takim razie jest alternatywa?

Nieruchomość taka jak pensjonat na sprzedaż lub hotel może być chętnie nabyta przez skup nieruchomości. Wykorzystując proste procedury oraz wiedzę specjalistów w dziedzinie nieruchomości można być pewnym, że jest odpowiedni nabywca. Nie warto długo zastanawiać się, jak sprzedać pensjonat, trzeba tylko sięgnąć po formularz kontaktowy, wypełnić go i przesłać. Firma http://axnieruchomosci.pl/ oferuje darmową wycenę nieruchomości online. Ważne jest również, że jest to w pełni wypłacalny nabywca, a pieniądze zaraz po sfinalizowaniu transakcji trafiają do rąk sprzedającego.

Istotnie, czy hotel na sprzedaż znajduje się nad morzem, czy w górach, skup nieruchomości jest ogólnopolską firmą specjalizującą się w odkupywaniu wszelkich budynków oraz działek. Jeśli pensjonat na sprzedaż ma problemy związane z różnymi czynnikami, to warto wiedzieć, że firma skupuje zadłużone mieszkania, domy i wiele innych rodzajów nieruchomości.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie