Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania

Z różnych przyczyn w życiu zdarza się, że potrzebna jest spora gotówka i powstaje pomysł sprzedaży mieszkania. Szukając nabywcy należy dobrze przygotować się do tego niełatwego procesu. Sporządzenie odpowiednich dokumentów oraz dopełnienie szeregu formalności jest czasochłonne i może wiązać się wysokimi kosztami. 

Dobrym pomysłem na szybką sprzedaż jest znalezienie firmy, która oferuje skup nieruchomości  za gotówke. Dzięki takiemu rozwiązaniu cały proces przebiegnie w sposób zorganizowany i szybki. Firma pomoże przy kompletowaniu dokumentacji, poprowadzi sprawnie przez wszystkie procedury, a przygotowana umowa przedwstępna kupna mieszkania będzie stanowiła doskonałe zabezpieczenie interesów obu stron.

Umowa przedwstępna – pierwszy krok do zbycia nieruchomości

Formalny zakup lub sprzedaż mieszkania nie może obyć się bez tego dokumentu. Umowa przedwstępna kupna nieruchomości pozwala na zminimalizowanie ryzyka, że któraś ze stron wycofa się z transakcji i jest podpisywana przed zawarciem właściwej umowy kupna – sprzedaży i podpisaniem aktu notarialnego.

Taki dokument jest formalnym aktem prawnym, regulowanym przez przepisy Kodeksu Cywilnego i w największym skrócie obliguje obie strony do zawarcia formalnej umowy. Powinna zawierać wskazanie określonej nieruchomości łącznie z adresem, jej powierzchnię, dokładną cenę oraz dokładne dane osobowe obu stron. 

Umieścić w niej należy również zapis, że obie strony zobowiązują się do realizacji transakcji wraz z podaniem przedziału czasowego, w jakim właściwa umowa zostanie zawarta. Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości musi zawierać jasno sprecyzowane wszystkie warunki i okoliczności towarzyszące sprzedaży mieszkania, tak by interesy obu stron były właściwie zabezpieczone. W wyniku jej podpisania może zostać wypłacony zadatek pieniężny.

Umowa przyrzeczona, jako następny krok

Umowa definitywna jest następstwem podpisania umowy przedwstępnej kupna domu lub umowy przedwstępnej kupna mieszkania. Jest wypełnieniem warunków zawartych w poprzednim dokumencie, a nie podpisanie jej grozi konsekwencjami wynikającymi z przepisów prawa. Umowa przyrzeczona, czyli właściwa prowadząca do sfinalizowania transakcji powinna zostać zawarta w określonym wcześniej terminie. Po jej zawarciu następuje podpisanie aktu notarialnego i wypłata należnej gotówki.

Jeśli któraś ze stron nie wywiąże się z jej podpisania druga strona może wstąpić na drogę sądową, a sąd nakazać stronie uchylającej się dotrzymanie warunków pierwszej umowy. Doprowadzić to może w konsekwencji do uiszczenia wysokich kosztów sądowych oraz wypłaty odszkodowania dla strony pozywającej.

Umowa przedwstępna i umowa przyrzeczona w dobrych rękach profesjonalistów

Wybierając odpowiednią firmę prowadzącą skup nieruchomości za gotówkę możemy być pewni, że od strony prawnej wszystkie elementy zostaną dokładnie przygotowane. Warto skorzystać z usług http://axnieruchomosci.pl/ choćby z tego względu, że umowa przedwstępna kupna mieszkania i umowa przyrzeczona będą dokładnie dopasowane do potrzeb klienta i w sposób precyzyjny zabezpieczą interesy obu stron. 

Firma zadba o szybkie przygotowanie dokumentacji niezbędnej przy podpisaniu aktu notarialnego, choćby z tego względu, że obu stronom zależy na błyskawicznym przeprowadzeniu wszystkich procedur. Po podpisaniu umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości zostanie wypłacony zadatek na poczet sfinalizowania transakcji. 

Zadatek jest pewnym zabezpieczeniem dla sprzedającego, a większość prywatnych inwestorów nie jest skłonna lub nie może go wypłacić. W sytuacji, gdy nieruchomość zostanie nabyta przez firmę prowadzącą skup mieszkań za gotówkę ta forma pieniężnej przedpłaty jest przyjęta, jako norma. Dzięki temu wiadomo, że transakcja zostanie sfinalizowana w terminie, a umowa przyrzeczona doprowadzi bezpośrednio do podpisania aktu notarialnego. 

Wygoda, bezpieczeństwo i zaoszczędzony czas

Oddając się w ręce profesjonalistów, dla których liczy się interes klienta i czas można mieć pewność, że wszystkie zawiłe procedury zostaną dopełnione w tempie satysfakcjonującym obie strony.

Ważne jest, żeby pamiętać o przygotowaniu odpowiednich dokumentów określających własność i stan prawny nieruchomości wcześniej. Nasza firma chętnie kupi każdy rodzaj nieruchomości, a szereg czasochłonnych zadań wykonywana jest przez kontakt zdalny. Wygoda takiego rozwiązania ogranicza czynności przed podpisaniem umowy przedwstępnej kupna nieruchomości do minimum. 

Wartość mieszkania oszacowana na podstawie wyceny przeprowadzonej on-line i przygotowanie wszystkich procedur zabiera niewiele czasu. Tak, więc podpisanie ostatecznej umowy przyrzeczonej i wizyta u notariusza to zaledwie kilka dni. Gotówka za mieszkanie zaraz potem trafia na konto sprzedającego. Sprawna obsługa poinformuje, jakich dokumentów wymaga, a także chętnie wytłumaczy i pomoże w skompletowaniu dokumentacji. 

Nie trzeba w tej sytuacji posiadać specjalistycznej wiedzy, wystarczy zwykłe rozeznanie w temacie, gdyż firma prowadząca skup nieruchomości dysponuje zarówno doświadczeniem jak i obsługą prawną.  Zdając się na tak pewnego nabywcę można określać spokojnie dalsze plany życiowe.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie