Zadłużone mieszkanie. Jak mogę szybko sprzedać zadłużone mieszkanie?

Aby uchronić się przed eksmisją warto skorzystać z możliwości sprzedaży posiadanej nieruchomości. Posiadając własnościowe prawo do lokalu można nim według własnego uznania dysponować, a to oznacza, że  sprzedaż zadłużonego mieszkania jest jak najbardziej możliwa. Dotyczy to również prawa własności do zadłużonego mieszkania spółdzielczego, choć to jest bardziej skomplikowane.

Zadłużone mieszkanie nie jest jednak rozchwytywanym towarem na rynku. Znalezienie odpowiedniego nabywcy może wiązać się długim czasem oczekiwania. Tu z pomocą przychodzi skup nieruchomości za gotówkę. To profesjonalny nabywca, który szybko przeprowadza transakcję, a co istotne błyskawicznie wypłaca środki.

Sprzedaż mieszkania z obciążoną hipoteką

Wiele osób stawia sobie pytanie: „Jak sprzedam zadłużone mieszkanie?”. Najpierw trzeba uściślić kwestię, jakie jest to mieszkanie i z czym związane jest zadłużenie. W przypadku mieszkania w kredycie hipotecznym bank nakłada hipotekę na nieruchomość, która sama w sobie jest już zadłużeniem.

Sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym jest możliwa pod kilkoma warunkami. Zgoda banku na sprzedaż jest tu kluczową kwestią. Jednakże banki przeważnie zgadzają się na sprzedaż zadłużonego mieszkania pod warunkiem spłaty pozostałej kwoty kredytu. Jeśli właściciel ustali z bankiem wszystkie warunki spłaty, może w dowolnej chwili sprzedać zadłużone mieszkanie, gdzie tuż po podpisaniu aktu notarialnego następuje spłata reszty kredytu. Bank wówczas powinien niezwłocznie zdjąć hipotekę z nieruchomości, tak by nabywca miał uregulowany stan prawny mieszkania.

Sprzedaż mieszkania spółdzielczego i problemy ze spółdzielnią

Nawet zadłużone mieszkanie spółdzielcze jest w świetle prawa własnością spółdzielni. Właściciel lokalu, tak naprawdę, ma jedynie prawo własności do jego użytkowania. Może to prawo przekazać w spadku lub w darowiźnie oraz może je zbyć. W przypadku sprzedaży warunkiem jest niezaleganie z opłatami do spółdzielni. Akt notarialny sprzedaży mieszkania nie zostanie sporządzony, dopóki odpowiednie zaświadczenie ze spółdzielni nie zostanie dostarczone.

W sytuacji, gdy zadłużone mieszkanie spółdzielcze ma zostać sprzedane, spółdzielnia może, często jednak nie musi, wyrazić zgodę  na sprzedaż prawa własności do lokalu, chyba, że należności zostaną uregulowane.

Dlatego też, dłużnicy myśląc: „sprzedam zadłużone mieszkanie”, kierują kroki w stronę odpowiedniego nabywcy. Korzystając z oferty skupu nieruchomości z problemami można spodziewać się wypłaty odpowiedniego zadatku, który pokryje zadłużenie spółdzielcze. Tym samym zgoda na sprzedaż zostanie wydana, a transakcja przeprowadzona szybko i profesjonalnie.

Czy sprzedaż zadłużonego mieszkania jest bezpieczna?

Właściciel ma prawo zadłużone mieszkanie sprzedać, ale jednocześnie musi dobrze przeanalizować wybór nabywcy. Związane jest to z częstą, w dzisiejszych czasach, sytuacją, gdy nabywca nie posiada wystarczających funduszy. Jak wiadomo zadłużone mieszkanie ma spowodować spłatę zobowiązań, w związku z tym jego sprzedaż musi być stosunkowo szybka, a na pewno nie obarczona dodatkowymi kosztami. Takie koszty mogą pojawić się, jeżeli próbujemy zbyć zadłużone mieszkanie w tradycyjny sposób: przez ogłoszenia lub biuro nieruchomości. A te rozwiązania zdecydowanie nie gwarantują znalezienia kupca na „już”.

Najlepszym wyborem będzie skontaktowanie się przez odpowiedni formularz  Wycena Online. Argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest nie tylko możliwość szybkiej sprzedaży, ale również pewność, że nabywca jest w pełni wypłacalny.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie